Wentylacja z profitami – czyli o nowoczesnych rozwiązaniach w systemach wentylacji mechanicznej

 

Postęp technologiczny objawia się w każdej dziedzinie – teraz również w nowoczesnych systemach wentylacji. Dzięki użyciu gruntowych wymienników ciepła systemy mechaniczne zrzuciły na drugi plan tradycyjne systemy wentylacji grawitacyjnej. Jak twierdzi ekspert z firmy www.wojwent.com , to właśnie zastosowanie gruntowych wymienników ciepła przesądza o wartości systemów wentylacji. Nowinki te, sprowadzone do nas wprost z Zachodu, stają się coraz bardziej popularne dzięki wielu zaletom, takim jak:

 

W gruntowych wymiennikach ciepła nowej generacji jest możliwość instalacji dodatkowych filtrów; pozwala to na oczyszczenie dostarczanego do domu powietrza z zanieczyszczeń.

W gruntowych wymiennikach ciepła nowej generacji jest możliwość instalacji dodatkowych filtrów.

 

  • – Systemy wentylacji mechanicznej to systemy dwukanałowe, dzięki czemu droga odprowadzania powietrza zanieczyszczonego nie krzyżuje się z drogą doprowadzania powietrza czystego.
  • – Dzięki technologii i automatyzacji systemy tego rodzaju są w pełni poddane regulacjom – to od mieszkańców zależy tryb pracy systemu czy jego natężenie.
  • – W gruntowych wymiennikach ciepła nowej generacji jest możliwość instalacji dodatkowych filtrów; pozwala to na oczyszczenie dostarczanego do domu powietrza z zanieczyszczeń; dlatego też system ten jest szczególnie polecany w miastach, które walczą z problemem smogu.
  • – System ten pozwala również na zatrzymanie ciepła z odprowadzanego powietrza i przekazanie go do powietrza czystego – z tego też powodu system ten jest polecany w nowym budownictwie, gdzie stosuje się szczególnie szczelne okna i drzwi.
  • – Praca gruntowych wymienników ciepła jest cicha i energooszczędna, tak więc koszty utrzymania systemu również są niewielkie.