Jeśli marzą ci się zielone dachy, Kraków jest stworzona dla ciebie

Przeglądając czasopisma związane z trendami w budownictwie i ogrodnictwie, moją uwagę przykuły zyskujące na popularności zielone dachy. Krakowa to typowe wielkie miasto z dużą ilością parków, jednak zdecydowanie niewystarczającą w porównaniu z ilością zanieczyszczeń w mieście. Dodatkowe powierzchnie zielone na pewno zwiększyłyby czystość powietrza i upiększyły krajobraz Krakowa. Dlatego też z przyjemnością wysłuchałam informacji firmy ( link ) na temat zielonych dachów.

Zielone dachy. Kraków to typowe wielkie miasto z dużą ilością parków.

Okazuje się, że sama koncepcja była już doskonale znana starożytnym ludom. Nie wpadłam na to, że słynne ogrody Semiramidy były właśnie takim nowoczesnym rozwiązaniem na trochę zieleni w dużym mieście. Obecnie wszystkie większe metropolie świata stawiają na zielone dachy, trend też powoli dociera także do Krakowa.

Moim zdaniem taki ogród powinien być instalowany na wszystkich nowych budynkach, zarówno mieszkalnych jak i na wieżowcach. Z przyjemnością zamieszkałabym w takiej okolicy i w ciepłe dni wychodziła na zielony dach poczytać książkę, podziwiając jednocześnie panoramę Krakowa. Nawet zaczęłam już przeglądać oferty mieszkań z taką opcją. Zestresowani pracownicy korporacji na pewno doceniliby możliwość zjedzenia lunchu w otoczeniu zielonych dachów.