Jak zastosować impregnat do klinkieru?

 

Wybranie odpowiedniego impregnatu do klinkieru to jedno. Z resztą tutaj bardzo często można skorzystać z pomocy specjalisty, doradcy w sklepie. Jeżeli zdecydujesz się na zakup w sklepie internetowym https://sklep.auroks.pl/impregnat-do-klinkieru , to możesz zawsze napisać do nich z prośbą o pomoc w wyborze impregnatu odpowiedniego do klinkieru. Jednak jest jeszcze jeden ważny element, o którym wiele osób nie pamięta.

 

Zaimpregnowany klinkier po deszczu

Zaimpregnowany klinkier

 

Jak użyć impregnatu?

To jest bardzo ważne pytanie, ponieważ jeżeli zastosujesz impregnat do klinkieru niewłaściwie, to może się okazać, że nie daje on skutecznej ochrony twojej elewacji. Dlatego pamiętaj, o kilku elementach przy jego stosowaniu:

  • Zacznij od dokładnego oczyszczenia powierzchni, którą zamierzasz impregnować.
  • Temperatura odpowiednia wynosi od 5 do 30 stopniu Celsjusza. Oczywiście musi być bezdeszczowo, żeby impregnacja klinkieru był stosowany na suchej powierzchni.
  • Dbaj o to, żeby impregnat był rozprowadzany równomierne. Jeżeli gdzieś dałeś zbyt dużą ilość, to pozbądź się jego nadmiaru.
  • Stosuj się do zaleceń producenta impregnatu do klinkieru – przeczytaj wszystkie instrukcje i ostrzeżenia. 

 

 


To najważniejsze zasady jakich powinieneś przestrzegać, gdy impregnujesz swoją elewację. Oczywiście w przypadku niektórych impregnatów do klinkieru mogą się one nieznacznie różnić. Dlatego zawsze warto czytać instrukcje i wszelkiego rodzaju ostrzeżenia i wskazówki. Pamiętaj, że to co pisze producent na opakowaniu jest najważniejsze i do tego powinieneś się przede wszystkim stosować.